O nás

Firma Meteor press, s.r.o. vznikla v roce 2007, zpočátku jsme příležitostně zprostředkovávali tisk a grafické zpracování poptávaných tiskovin. Postupně jsme se od roku 2010 stali firmou plně profesionální, nabízející služby v oblasti polygrafické výroby. 

Naším výrobním portfoliem je zušlechťování tiskovin. To znamená zhotovení konečné povrchové úpravy potištěných archů, které jsou konečným produktem (např. letáky, plakáty apod.), nebo se dále zpracovávají (přebaly a obálky knih, časopisů, brožur apod.). Přesněji jde o povrchovou úpravu tiskoviny v podobě parciálního či celoplošného lakování, glitterování, 3D lakování, tisk fosfobarvami, laminace a do budoucna chystáme další technologie.

Pro parciální lakování využíváme dvou strojů, velmi přesný a produkční stroj Sakurai MS102AII, který umožňuje zpracování běžně kolem 3000 B1 archů za hodinu. A jednotku Thieme, která umožňuje zpracování archů velikosti až B0 s výkonem kolem 400 archů za hodinu.

K celoplošnému lakování používáme stroj Steinemann Colibri, s možností zpracování archu do velikosti B1 s tiskovým výkonem kolem 2000 archů za hodinu.

Všechna tato zařízení máme vybavena UV vytvrzovacím zařízením a je možné potisknout či lakovat jak papírové tak foliové materiály.

Dále máme instalovaný laminovací stroj Billhöfer KM 800. Jedná se o technologii laminace za studena, která je pro mnohé případy vhodnější než laminace termální.

V brzké době chystáme další rozšíření.